تماس: 09122023170

کانکس راهداری | کانکس وزارت راه شهر سازی چیست ؟

ارد 27, 1397 (0) نظر

آشنایی با کانکس راهداری و ویژگی های آن

کانکس راهداری دارای انواع مختلفی می باشد که کانکس راهداری یکی از انواع کاربردی آن به شمار می رود. از این نوع کانکس اغلب برای استفاده ارگان هایی همچون راهداری و پلیس راه و اداره راهنمایی و رانندگی ساخته می شود.

اصلی ترین دلیلی که برای به کارگیری از این نوع کانکس به کار گرفته می شود تحت کنترل داشتن عبور و مرور وسایل نقلیه می باشد و از آن برای ایست بازرسی نیز استفاده می گردد.

کانکس راهداری

از این دسته کانکس ها گاهی اوقات در راه سازی ها استفاده می شود و پیمانکار این امکان را دارد با در نظر گرفتن پیش برد ساخت جاده این کانکس ها را نیز به محل دیگری منتقل نماید و از آن به عنوان کمپ کارگاهیی سیار نیز نام برده می شود.

سازمان پلیس راه برای این که بتواند جاده ها را دقیق تر تحت کنترل و نظارت داشته باشد و به منظور اینکه مانعی قوی در برابر جرایم و تخلفاتی که به وسیله وسایل نقلیه صورت می گیرد باشد و در برخی از جاده ها برای این بتواند خودروهای مشکوک را به راحتی بازرسی نماید و از فضایی موقتی نیز بهره مند باشد از کانکس های راهداری استفاده می کند تا بتواند سرپناهی موقتی برای کلیه تجهیزات و نیروهای مستقر خود داشته باشد.

یکی دیگر از کاربردهایی که این دسته از کانکس ها دارند امداد جاده می باشد که در هنگام بالاهای طبیعی همچون سقوط بهمن از آن ها استفاده می شود و یا در هنگام تصادفات گروه امدادی مستقر در جاده ها می توانند در کمترین زمان ممکن در کنار مصدومان حاضر شوند.

ویژگی های کانکس راهداری

در خصوص استفاده از این نوع کانکس ها توصیه می کنیم به سراغ انواع کاروان سیار که دارای چرخ هستند بروید تا بتوانید به راحتی آن ها را در زمان هایی که قرار است به نقطه ای دیگر انتقال دهید این کار را انجام بدهید بدون اینکه از جرثقیل و یا هر وسیله کشنده دیگری استفاده نمایید.

همچنین بخوانید درباره کانکس اسکان اضطراری

به ویژه در مواقعی که هر روزه و یا هر هفته قرار است این کانکس ها به مکانی دیگر منتقل شوند. در خصوص کانکس های راهداری باید توجه داشته باشید که مجهز به امکاناتی همچون محلی مناسب برای جمع آوری آب و آبدارخانه و تخت خواب های تاشو و همچنین دارای سرویس بهداشتی باشد که البته این مورد در مواقعی توصیه می شود که قرار است بیشتر از سه نفر از این کانکس استفاده نماید.

در این صورت سازه ای جداگانه مخصوص سرویس بهداشتی در نظر گرفته می شود تا به این وسیله فضایی که خدماتی را ارائه می دهند جدا از دیگر فضا ها باشند و امکانات ویژه ای در آن ها قرار داده شود.

کاربرد کانکس راهداری

یکی از کاربردهایی که کانکس راهداری دارد تنها به عنوان فضایی اداری به کار گرفته می شود و یا از آن به عنوان محلی برای استراحت و یا حتی نگهبانی نام برده می شود و علت آن نیز این است که فضای داخلی آن بسیار کم است و از سوی دیگر به دلیل این که در خصوص جابجایی آن محدودیت هایی در نظر گرفته شده نمی توان بیش تر از استانداردهای تعیین شده را در نظر گرفت و این دسته از کانکس ها را بزرگ تر از حد استاندارد ساخت.

بیشترین اندازه ای که برای این دسته از کانکس ها در نظر گرفته شده4.2 متر طول بوده که به همراه2.2 متر عرض ساخته می شود. این دسته از کانکس ها هم اکنون به وسیله پلیس راه و راهداری در نقاط مختلفی از جاده ها به کار گرفته شده است. در صورتی که قصد سفارش این دسته از کانکس ها را دارید بهتر است ابتدا نمونه ها را مشاهده نموده و پس از آن اقدام به سفارش طرح مورد نظر خود نمایید.

شرکت یکتا سازه تولید کننده انواع کانکس با قیمت مناسب و عالی و خدمات بی نظیر به شما هموطنان گرامی .

نظر (0)