تماس: 09122023170

کانکس انتقال خون | کانکس سازمان انتقال خون چیست ؟

ارد 28, 1397 (0) نظر

معرفی کانکس انتقال خون و شناخت ویژگی های آن

کانکس انتقال خون یکی دیگر از انواع کانکس که در امور امدادی کاربرد بسیار زیادی دارد و می توان آن را در دو نوع ثابت و سیار ساخت کانکس انتقال خون می باشد.

کانکس های انتقال خونی که به صورت ثابت تولید می شوند با در نظر گرفتن نیازی که مشتریان دارند به شکل قطعه قطعه و یا یک تیکه ساخته می شوند و می توان آن ها را در محل مناسبی نصب کرد.

در تولید این نوع از کانکس های انتقال خون برای اینکه سرما و گرمای موجود به خوبی حفظ شود از ساندویچ پانل یا پانل های تری دی استفاده می شود .

چرا کانکس انتقال خون

کانکس های انتقال خونی که به صورت سیار تولید می شوند اغلب در ابعادی با عرض2.40 و طول6 و8 و10 و12 متری ساخته می شوند که در تولید آن ها از ساندویچ پانل استفاده می شود و از این لحاظ مشابه با کانکس های ثابت می باشند.

در طراحی این کانکس ها از کف سرامیکی و یا کفپوش بهره گرفته می شود و این مساله موجب می شود تا در برابر سرما و گرما عایق خوبی به نظر برسد.

در طراحی این کانکس ها از تخت و کولر و یخچال استفاده می شود که در کنار آن تجهیزات دیگری نیز با توجه به سفارش مشتریان در نظر گرفته می شود.

با در نظر گرفتن سلیقه و نظری که مشتریان دارند کانکس های انتقال خون این قابلیت را دارند که کیفیت بالایی داشته و جنس اولیه مرغوبی در خصوص آن ها استفاده شود.

ظاهر کانکس انتقال خون

در خصوص ظاهر کانکس های انتقال خون می توان از کف پوش های مختلفی به همراه دیوارپوش ها استفاده کرد.

چوب های دکوراتیو تری دی و یا شیشه ای می توانند بهترین گزینه برای استفاده در ظاهر این کانکس ها باشند و ظاهر زیبایی را برای آن ها ایجاد کرد.

این نوع از کانکس ها علاوه براینکه از عایق حرارتی برخوردار هستند دارای عایق صوتی نیز می باشند که موجب می شود میزان آلودگی های صوتی کاهش چشمگیری داشته باشد.

همچنین درباره کانکس اورژانس نیز بخوانید

برای اینکه این نوع از کانکس ها وزن کمتری داشته باشند بهتر است از وزن کمتری بهره گرفته شود و به این ترتیب شاسی سازی آن به بهترین شکل ممکن انجام شود.

کانکس اورژانس

در خصوص این نوع از کانکس ها از هوک و قلاب مختلفی استفاده می شود که در انواع ثابت و چرخدار آن نیز متفاوت می باشد.

از آنجایی که کانکس های انتقال خون باتوجه به نامی که دارند برای خون گیری و انتقال خون به کار می روند باید به گونه ای طراحی شوند که سرما و گرمای بیش از اندازه موجب از بین رفتن نمونه های خون گرفته شده نشود.

در طراحی این کانکس ها از ساندویچ پانل هایی استفاده می شود که در عین سادگی می تواند بهترین ظاهر را داشته باشد و پاکی و بهداشتی بودن آن را به خوبی نشان دهد. این کانکس ها اغلب در مناطقی که نیاز به گرفتن خون باشد قرار داده می شوند تا به این ترتیب افراد به سهولت امکان ارائه خون را داشته باشند.

این کانکس ها در مناطقی که دچار آسیب و بلایای طبیعی همچون زمین لرزه شده اند می تواند نصب شوند و برای خونگیری از افراد دسترسی بیشتری داشته باشند.

عایق بندی این دسته از کانکس ها موجب می شود افراد در هنگام اهدای خون آرامش بهتری داشته باشند و بتوانند در محیطی آرام و راحت و در عین حال بهداشتی این کار را انجام دهند.

کانکس های متحرکی که برای انتقال خون به کار برده می شوند می توانند در مناطق مختلفی نصب شوند و امکان جابجایی آن ها از مکانی به مکان دیگر به راحتی ممکن می باشد و برای نصب آن ها مشکلی به وجود نخواهد آمد.

نظر (0)